EN

Adobe, Adobe MAX etkinliğinde Creative Cloud uygulamalarına gelen yeni özelliklerini tanıttı!

Adobe, dünyanın en büyük tasarım konferansı olan Adobe Max’te Creative Cloud’daki büyük değişiklikleri duyurdu. Yeni sürümlerde Adobe yapay zekaya odaklanmış ve uygulamalara yapay zeka desteği getirmiş durumda.

iPad için Illustrator hazırlıkları

Adobe, ıllustrator uygulamasının ilk aşamalarında olunan dokunmatik tabanlı sürümünü duyurdu. Uygulamanın piyasa sürümünün ne zaman yapılacağı hala belirsiz. Adobe, dokunmatik kullanıcı arayüzünden ve Apple Pencil’ın sunduğu imkanlardan yararlanmak için Illustrator’ı sıfırdan inşa ettiğini söylüyor.

iPad’deki Illustrator uygulamasında hangi özellikler olacak?

Araç hala ilk aşamalarında olmasına rağmen, üzerinde çalışılan kilit noktalar var. İlk olarak cihazlar arasında hiçbir ayrıntı kaybı olamadan kusursuz bağlantı vaat ediyor. Bu sayede masa üstü Illustrator tasarımınızı seçebilir ve dışarıdayken yaptığınız değişiklikleri kaydederek iPad’iniz üzerinden çalışabilirsiniz. Ayrıca araç güçlü ve hassas olacağı için baştan sona tüm çizimleri oluşturmak için kullanılabilecek. iPad’deki Illustrator uygulaması özellikle tabletlerin sunduğu imkanlardan en iyi şekilde faydalanacak. Adobe, yeni tasarım olanakları açmak için entegre iPad kamera ve Apple Pencil gibi özellikleri birleştirmek üzerinde çalışıyor. Örnek olarak elle çizilmiş bir eskizin fotoğrafı çekildikten sonra  iPad'de Illustrator'ı vektör şekillerine dönüştürmek için kullanılabilecek.

iPad’deki Photoshop artık indirilebilir

iPad’deki photoshop özellikle tabletler için oluşturulmuş dokunmatik ve Apple Pencil ile kullanım için optimize edilmiş bir uygulamadır. Bütün Creative Cloud aboneliklerine eklenmiş ve uygulama mağazasından indirilebilir. 

iPad’deki Photoshop ’da hangi araçlar var?

Adobe, ilk sürüm için iş akışlarını birleştirmek ve rötuşlama üzerine yoğunlaştı. Uygulamada seçim yapma, maskeleme, boyama, ayarlama katmanları gibi şeyler mevcut. Sonraki sürüm için daha fazla yetenek vaat ediliyor. 

iPad için Adope Photoshop’u destekleyen cihazlar;

  • iPad Pro (Wi-Fi, Wi-Fi + Hücresel)

  • iPad Pro 12.9 inç (ve 2. nesil)

  • iPad Pro 10,5 inç

  • iPad Pro 9,7 inç

  • iPad (5. nesil)

  • iPad mini 4

Adobe’nin Fresco çizim uygulaması artık Windows ’da

Özel sanat uygulaması olan Fresco yılın başlarında piyasaya sürüldü, fakat sadece iPad kullanıcıları içindi. Şu anda Microsoft Surface Pro X cihazları ve  Wacom MobileStudio Pro donanım kullanıcıları için ama Adobe listeyi genişletmek için çalışıyor.

Adobe XD’ye eklenen yetenekler

Adobe, birden fazla tasarımcının bir proje üzerinde aynı anda iş birliği yapmasını ve eş zamanlı olarak değişiklikleri görmesini sağlayarak XD’ye kod oluşturma yetenekleri ekledi. Bu belgeyi farklı tasarımcılar kendi cihazlarında açık tutabilir ve eş zamanlı olarak her hangi bir güncelleme görülebilir.

Size Özel Hazırlanan İçerikler

MBIS, Satışı Destekleyen Bir Dijital Pazarlama Yapısını Nasıl Kurdu?

MBIS Genel Müdürü Sn. Cenk Salihoğlu, Z TAKIMI ile yapılan dijital pazarlama çalışmalarını değerlendirdi.

Hemen İncele

Ayrotek, Dijital Pazarlama ile Satış Fırsatlarını Nasıl Arttırdı?

IBM Gold Partneri olan Ayrotek, Z TAKIMI ile yaptığı dijital pazarlama çalışmaları hakkında konuştuk.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×