EN

Gelecekten Haber Var!

Geleceğe dair “Oooo! Waauwww! Yok artık daha neler!” gibi cümleler kurmayı bırakalı epey oldu! Bilim kurgu filmleri bugün yalnızca bizi olacaklardan haberdar ediyor, diyebiliriz. Her şey giderek daha da akıllı hale geliyor. Yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ürün ve hizmetlerden kişisel güvenliği ve yaşam konforunu arttıran uygulamalara kadar pek çok konudan söz edebiliriz. Üstelik yeni olan bir şey çok kısa süre içerisinde  eski ve demode kalabiliyor. Gelişim çok hızlı yaşanıyor.

İşte geleceğin, senaryo olmayan fikirleri!

İnsanoğlunu nasıl bir gelecek bekliyor dersiniz? Zaman kavramı pek çok kişi için artık bir muamma haline geldi. Teknolojinin gelişimi zamanın hızını aşmış durumda! İşte geleceğe gerçekçi tahminler!

Eşyalar dile gelecek…

Bir sabah tişörtünüz ya da pantolonunuz size cevap verirse şaşırmayın! Çünkü giyilebilir teknolojileri artık rahatlıkla konuşuyoruz. Aksesuarlarımızın bizimle iletişime geçiyor olması çok da ilginç gelmemeli. Aslına bakılırsa adımsayarlar bu konunun güzel örneklerinden biri.. AIQ firmasın ürettiği sağlık tişörtü, giyen kişinin nabzını, nefes alma hızını ve ateşini ölçebiliyor. Bir gün konuşmayacağının da garantisi yok, öyle değil mi?

Bu mobilyalar çok bilmiş!

Akıllı ürünler dört bir yanımızı sardı ve daha da akıllanacaklar! Bu konudaki gelecek fikri şöyle diyor: Yakın gelecekte mobilyalar, sahibini tanıyıp önerilerde bulunabilecek. Koltuklarınızın yerini beğenmediğini ve televizyonu görüş açısından size daha iyi bir açı önerdiğini düşünebilirsiniz. Şimdiden alışmakta fayda var. İngiltere’de Royal College of Arts tasarım okulunda internete bağlı mobilyalar üzerine çalışmalar yürütülüyor.

Her dili konuşabilirsiniz!

Kısa bir süre sonra yabancı dil bilmemek bir problem olmayacak. Hatta dünya üzerinde konuşulan pek çok dile hakim olabilirsiniz hem de gözlerinizle! Fütüristler, “Akıllı gözlükler ve gelecekte internetin kontak lenslere girmesiyle farklı dillerde çeviriler de filmlerdeki altyazılar gibi gerçek zamanlı olacak” diyor. Bugün akıllı telefonlarımızda yer alan sesli çeviri uygulamaları gelecekte lenslerimiz taşınabilir.

Bu robotlar çok insansı!

Fiziksel olarak insana benzeyen; antropomorfik yani iki kolu, iki bacağı bir kafası, kafasında gözleri ve kulakları olan, iki ayak üstünde yürüyen robotlar…  İnsanlar için tasarlanmış araç ve mekanları herhangi bir değişiklik gerektirmeden kullanan bu insansılar yakın bir gelecete pek çok işimizi elimizden alabilir. İşlevini insansız yerine getiren makineler yerine, var olan makineleri kullanabilen robotlar geliştirildiğini hatırlatalım. Robot gücü insan gücünü yenebilir.  

Ara yüzlerle vedalaşabiliriz!

Gelecek tahmincilerine göre, bugün bilgisayarlardan ve akıllı cihazlardan eriştiğimiz bilgilere arayüzlere gerek duymadan ulaşabileceğimizi işaret ediyor. Bilgisayar çiplerinin atom boyutuna yaklaşacağı da bir başka söylem.  Manchester Üniversitesi’nde bilim adamları tarafından keşfedilen Grafen gibi yeni organik malzemelerle elektronik cihazlar şeffaf ve esnek hale gelecek.

Size Özel Hazırlanan İçerikler

MBIS, Satışı Destekleyen Bir Dijital Pazarlama Yapısını Nasıl Kurdu?

MBIS Genel Müdürü Sn. Cenk Salihoğlu, Z TAKIMI ile yapılan dijital pazarlama çalışmalarını değerlendirdi.

Hemen İncele

Ayrotek, Dijital Pazarlama ile Satış Fırsatlarını Nasıl Arttırdı?

IBM Gold Partneri olan Ayrotek, Z TAKIMI ile yaptığı dijital pazarlama çalışmaları hakkında konuştuk.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×