EN

Google Alışveriş Reklamlarına Kısa Bir “Reklam” Arası

Google Alışveriş Reklamlarına Kısa Bir “Reklam” Arası

Hayatı daha pratik yaşamak, zaman kazanmak ve son dönemde sağlıklı kalabilmek adına internet alışverişleri oldukça revaçta! Dünya artık internette dönüyor ve sanal alışveriş yükselen bir trend konumuna geçiyor. Hal böyle olunca Google Alışveriş Reklamları da ayrı bir önem kazanıyor. Bu sayede tüketiciler aradıkları ürünlere çok daha hızlı ulaşırken, reklamverenler de ürünlerini hedef kitlenin karşısına daha hızlı bir şekilde çıkarabiliyor.

İşte şimdi dikkat! Yapılan son güncellemeyle birlikte Google Alışveriş Reklamlarına kısa bir süreliğine ara veriliyor. Neden mi? Rekabet Kurumu yeni bir düzenleme getirdi de ondan. Peki, bu düzenleme neden yapıldı ve reklamverenleri nasıl etkileyecek?

En popüler Arama Motoru Google, Rekabet Kurumu’nun “alışveriş karşılaştırma sitelerine eşit davranılması” kararı sonrasında arama motorlarında çıkan alışveriş reklamlarını durduruyor. Yani 10 Ağustos 2020 itibariyle Türkiye’de internet üzerinden reklamverenler için yeni bir dönem başlıyor. Tabi alıcılar için de…

Özetle durum şu, internet kullanıcıları Google’a satın almak istedikleri ürünü yazdıklarında sayfanın en üst tarafında slider şeklinde çıkan alışveriş reklamlarını yakın bir zaman sonra göremeyecek. Çünkü Rekabet Kurumu’na göre Google kuralları ihlal ediyor ve internette kullanıcıların arama yaptığı ürünleri satan farklı internet sitelerinin hakkının yendiğini ileri sürüyor. Google da bu duruma itiraz ediyor tabi. Konu şu anda askıda. Google ve Rekabet Kurumu’nun anlaşmaya varması halinde Google Alışveriş Reklamları geri gelebilir. O zamana kadar reklamverenlerin diğer reklam formatlarını kullanması, tüketicilerin ise aradıkları ürünler için Google Arama’yı kullanmaları gerekiyor.

Verilen bu reklam arasının ticari dünyaya etkilerini bekleyip göreceğiz ama bir taraftan da boş oturmamak gerekiyor. İşletmelerin reklam bazlı farklı aksiyonlar almaları önümüzdeki süreçte kaçınılmaz olacağa benziyor.

Köprüyü kimin geçeceği ise şimdilik bir muamma!

Size Özel Hazırlanan İçerikler

MBIS, Satışı Destekleyen Bir Dijital Pazarlama Yapısını Nasıl Kurdu?

MBIS Genel Müdürü Sn. Cenk Salihoğlu, Z TAKIMI ile yapılan dijital pazarlama çalışmalarını değerlendirdi.

Hemen İncele

Ayrotek, Dijital Pazarlama ile Satış Fırsatlarını Nasıl Arttırdı?

IBM Gold Partneri olan Ayrotek, Z TAKIMI ile yaptığı dijital pazarlama çalışmaları hakkında konuştuk.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×