EN

İçerik Pazarlamada En İyi Örnekler

Kimileri dikkat çekici kampanya geliştirdi, kimileri farklı konularda ilginç veya kişiselleştirilmiş içerikler üretti; kimileri son kullanıcıları hedefledi, kimileri webinarlara ağırlık verdi. Hepsinin ortak bir özelliği vardı; o da içerik pazarlaması stratejilerini iyi kurgulamaktı! Pazarlama uzmanları diyor ki: “İnsanlar kendilerine bir şeyin satılmasını istemiyorlar. İlgi duydukları şeyler hakkında bilgi almak istiyorlar.” Bunun için de kaliteli, özgün ve ilgi çekici içerikler üretmek ve üretilen bu içerikleri, en doğru kanallarla ve yöntemlerle pazarlamak giderek önem kazanıyor. İşte içerik pazarlamada en iyi örnekler!

Günümüzün en moda pazarlama yöntemlerinden biri olan içerik pazarlaması, bugün ağırlıklı olarak dijital medya araçlarıyla gerçekleştiriliyor. Çünkü hem daha maliyetsiz hem hedef kitleye ulaşmak ve etkileşim yaratmak daha kolay hem de satış arttırma anlamında markaya daha çok katkı sağlayabiliyor! Öte yandan, geleneksel kanalları kullanıp başarı sağlayan markalar da yok değil. Bu iki kanalı birbiriyle dengeli olarak kullanıp kazanç elde etmek ise gerçek bir başarı örneğini oluşturuyor.  Tüm bunların olabilmesi için, çok yönlü ve zamansız içerikler üretilmeli ve hangi kanal üzerinden olursa olsun profesyonelce pazarlanmalı.  İçerik pazarlamada en iyi örnekleri sizin için sıraladık.

ADP

İnsan Kaynakları Hizmetleri

Whitepaper’lar kullanarak hedefledikleri kitleyle ADP çözümleri arasında bağ kurmak ve bu hedef kitleyle etkileşimde bulunmak için bir içerik pazarlama kampanyası geliştirdi. Kampanya, 1 milyon doların üzerinde yeni satış fırsatları yarattı ve bu fırsatların neredeyse tamamı ilk 3 ay içinde kapatıldı.

Crowe Horwath

Mali Müşavirlik ve Muhasebe Hizmetleri

Crowe Horwath mali müşavirlik ve muhasebe firması, 4 farklı konuda 48 adet içerik üretti. Bu kampanyayla, C-Level yöneticileri hedeflediler. İçerikler şunlardan oluşuyordu: Yönetici özetleri, vaka analizleri, infografikler, checklist’ler ve soru-cevap videoları. Hedefledikleri müşterilerden 778’i kampanyaya dönüş yaptı. Crowe Horwath, kampanya sayesinde, sadece ilk haftada 250.000 dolarlık 2 satış yapmayı başardı.

Opentext

Kurumsal Bilgi Yönetimi Yazılımı

Yeni müşterileri kazanmak ve mevcut müşterilerde satış sonrası çapraz satış fırsatları oluşturmak için çeşitli varlıkları (whitepaper’lar, checklist’ler, ürün sayfaları, e-kitaplar, vaka incelemeleri) içeren kişiselleştirilmiş yeni bir müşteri karşılama sitesi oluşturdu. Kampanya ayrıca iki aşamalı bir fırsat büyütme (lead nurturing) programı içeriyordu. Kampanya sonunda 1.700 yeni kişi CRM sistemine eklendi ve 1.800.000 dolar değerinde 31 yeni satış kapatıldı.

Xerox

Dijital Baskı Ekipmanları

Belirlenen 30 en büyük potansiyel müşteri ile bağlantı kurmak için Forbes ile ortaklaşa, işleriyle ilgili ipuçları sunan bir dergi oluşturuldu. Hedeflenen şirketlerin %70’i mikro siteyle etkileşime girdi, 1.000’den fazla planlı randevu alındı ve pipeline’larına 1,3 milyar dolarlık fırsat eklendi.

Cisco

Ağ Teknolojileri

Bir sosyal medya dinleme merkezi kurdu. Bu merkez vasıtasıyla Facebook, Twitter ve diğer sosyal kanallarda günde 5.000’den fazla sosyal etkileşimi dinliyor. Cisco, müşteri ve iş ortağı etkileşim maliyetlerini azalttı, ekip verimliliğini arttırdı ve yeni satış fırsatlarını belirledi. Sosyal medya dinleme merkezi, yıllık 1.596.292 dolara tekabül edecek şekilde, ilk 5 ayda %281’lik yatırım getiri sağladı.

AT&T

Telekomünikasyon

Fortune 100 şirketleri ile ilişki kurmak için yeni bir satış ekibi oluşturdular. Sosyal medya vasıtasıyla ilişki kurmayı tercih eden, tamamen yeni bir yaklaşım benimsemeye karar verdiler. Stratejik “ilgili kişilere” yönelik bir içerik stratejisi uygulamaya başladılar. 18 ay içinde, AT&T, sosyal medya hizmetleri sayesinde 47 milyon dolarlık yeni iş kazandı.

Seagate

Sabit Disk ve Depolama Çözümleri

Seagate, yeni ürünlerini geleneksel B2B kanalları vasıtası yerine, doğrudan son kullanıcılara satmayı hedefledi. Webinarlar sayesinde, ürünün son kullanıcıya tanıtımı kolaylaştı ve sıfır reklam bütçesiyle 1.500’den fazla katılımcıyı cezbetti. Firma, ilk başta belirlediği satış hedefini yüzde 300 aştı.

LogMyCall

Telefon Görüşmesi Analiz Çözümleri

“50 Gün içinde 150 Blog Yazısı” kampanyası düzenlediler. 50 çalışanı olan şirket, her gün 3 blog yazısı, her hafta 2 webinar, her ay 1 vaka analizi ve çeşitli whitepaper’lar üretmeye başladı. Bu orijinal ve müşterilerin görmek istediği içeriklerin sonucu olarak, 90 gün içinde satış fırsatlarında %400'lük bir artış oldu.

Inspired Marketing

Online Eğitimler

Şirket ortakları, bir yıl içinde 300’den fazla webinar sundu. Sadece bu faaliyet sonucunda şirket, 2,5 milyon doların üzerinde satış gerçekleştirdi.

Lumed

Sağlık Teknolojileri

100 personeli olan şirketin büyük markalarla rekabette öne çıkması gerekiyordu. Lumedx, kardiyovasküler bilgi ve görüntüleme sistemleri ürününe ilişkin farkındalık yaratmak, satış fırsatları oluşturmak ve müşterilerle ilişki kurmak için webinarları kullandı. Kampanya boyunca Lumedx, 500'den fazla müşteriyle temasa geçti, çok daha büyük şirketlere karşı rekabet avantajı yakaladı ve yıllık satışlarını 600.000 dolar artırdı.

Size Özel Hazırlanan İçerikler

MBIS, Satışı Destekleyen Bir Dijital Pazarlama Yapısını Nasıl Kurdu?

MBIS Genel Müdürü Sn. Cenk Salihoğlu, Z TAKIMI ile yapılan dijital pazarlama çalışmalarını değerlendirdi.

Hemen İncele

Ayrotek, Dijital Pazarlama ile Satış Fırsatlarını Nasıl Arttırdı?

IBM Gold Partneri olan Ayrotek, Z TAKIMI ile yaptığı dijital pazarlama çalışmaları hakkında konuştuk.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×