EN

Pantone 2020 Yılının Rengini “Klasik Mavi” İlan Etti

Pantone, yaptığı açıklamada, gelecek yılın renginin, alacakaranlıkta gökyüzünü hatırlatan bir renk olan klasik mavi olduğunu belirtti.

Her yıl Aralık ayında yılın rengini seçen Pantone, küresel kültürde neler yaşanıyor esasına göre yılın rengini belirliyor.

Pantone Color Institute, en yüksek mevsimsel pist renklerini vurgulayan, yılın pantone rengini seçen, dünya çapında renk trendlerini öngören ve şirketlere ürün ve marka görsel kimliği için renk konusunda tavsiyelerde bulunan Pantone'daki işletme birimidir. Pantone ‘un yılın rengi, 20 yılı aşkın bir süredir, moda, ev eşyaları ve endüstriyel tasarımın yanı sıra ürün ambalajı ve grafik tasarım gibi çeşitli sektörlerde ürün geliştirme ve satın alma kararlarını etkilemiştir.

Güven duygusu vurgulandı!

Pantone Color Institute Başkan Yardımcısı Laurie Pressman, “Klasik mavi, insanların güven duyma ve sakin hissetme ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla yaptığımız bir seçim oldu” diye bir açıklamada bulundu.

Uzmanlar, karar vermeden önce filmler, sanat, moda, tasarım, seyahat, teknoloji, sosyal medya ve spor etkinlikleri dahil olmak üzere çok çeşitli etkileri incelediler. Moda ve güzellik alıcılarından ürün ve iç tasarımcılara, üreticilere kadar, neredeyse her endüstri, dünyanın en etkili renk sisteminden gelen renk seçimini not ettiler.

Pantone, klasik mavinin, sosyal, çevresel ve politik belirsizlik zamanlarında uygun bir seçim olduğunu, rahatlatıcı ve birleştirici olduğunu vurguladı. Pantone, 2020'deki seçilen rengin günlük hayatın stresine, özellikle teknolojik gelişmelere bağlı bir panzehir olmak anlamına geldiğini söyledi.

Klasik mavinin, iletişim, iç gözlem ve netlik ile ilişkili olduğu söylenir. Tonun diğer avantajları arasında, konsantrasyonunun arttırılması ve özellikle teknolojinin hızlanan gelişmeler ışığında düşüncelerin yeniden odaklanması yer alıyor.

Size Özel Hazırlanan İçerikler

MBIS, Satışı Destekleyen Bir Dijital Pazarlama Yapısını Nasıl Kurdu?

MBIS Genel Müdürü Sn. Cenk Salihoğlu, Z TAKIMI ile yapılan dijital pazarlama çalışmalarını değerlendirdi.

Hemen İncele

Ayrotek, Dijital Pazarlama ile Satış Fırsatlarını Nasıl Arttırdı?

IBM Gold Partneri olan Ayrotek, Z TAKIMI ile yaptığı dijital pazarlama çalışmaları hakkında konuştuk.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×