EN

Web Sitenizin Yeni Tasarımı Nasıl Olmalı?

Merhabalar.  Bugün yeni bir web sitesi yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında konuşacağız. Öncelikle web sitelerimizi, bizim son kullanıcıya açılan kapımız, bir penceremiz olarak düşünebiliriz. Bu sebepten ötürü bu web sitemizde kullanacağımız görsellere, kullanacağımız metinlere kullanacağımız diğer sertifikadır, materyaldir, logodur ve benzeri gibi objelere dikkat etmemiz iyi seçmemiz gerekmektedir. Web sitemizde bulunan amacına hizmet etmeyen görsel ve metinler kullanıcılarımızın web sitemizde gezerken hem yeteri kadar içerik bulamamasına hem de firmamız hakkında olumsuz bilgilere kapılmasına sebep olacaktır. Yeni bir web sitesi yaparken, mevcuttaki web sitemizin UX konusunda yani son kullanıcı deneyimi konusunda ne kadar aktif olup olmadığı, ne kadar başarılı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kullanılan Call To Action'ların, kullanılan görsellerin veya formların ne kadar tıklandığına veya son kullanıcı tarafından fark edilip fark edilmediğine dikkat edilmelidir. Yapılacak olan yeni web sitesinde bu alanlar, UX alanındaki hatalar dikkate alınarak bu sorunlar yeni web sitesinde ortadan kaldırılmalıdır. Web siteleri yenilenirken yapılan hatalardan bir tanesi de trendleri takip etmeden mevcut yapıdaki web sitesini tamamen alışılagelmişin dışında tasarlamaktır örnek vermek gerekirse, şuanki mevcut yılımızda son dönem trendlerinde gölgeli tasarımlar ve objeli tasarımlar tekrar revaçta ve tercih edilmektedir. Bu tür tasarımlar şuanda son kullanıcılar tarafından hem beğeni görmekte, hem de amacına hizmet etmektedir. Bu tür tasarımları kullanmak son kullanıcılarda hem yenilikçi olduğumuzu hem değişebilirlik yapımızı hem de araştırmacı yönümüzü ortaya çıkarmaktadır. Web sitesi tasarlarken dikkat etmemiz gerekenlerden bir tanesi de kullanılan renklerdir. Kullanılan renkler genel itibariyle çok karmaşık olmayan, birbirini tamamlayan ve ortak bir noktada buluşabilen renklerden olmalıdır. Örnek vermek gerekirse; iki tane ana rengin yanında muhakkak bir de zıt renk olmalıdır Bu zıt renk, Call To Action'larda kullandığı hususta kendisini öne çıkartacak ve son kullanıcıda ve butonun yerini rahat bulabilmesini sağlayacaktır. Renk dışında yeni bir web sitesini tasarlarken sloganlara da önem vermeliyiz. Sloganlar bizim aslında yapacağımız satışın olumlu veya olumsuz etkilenmesine sebep olacaktır. Sloganlarda genel itibariyle çok uzun cümlelerden paragraflardan ziyade kullanıcıda direkt olarak merak, heyecan uyandıran mottolar seçmeliyiz.

Size Özel Hazırlanan İçerikler

Daha Fazla Satış Nasıl Yapılır?

Eğer satışlarınızda problem yaşıyorsanız bunun iki kök nedeni vardır. Ya yeterince satış fırsatı üretemiyorsunuzdur ya da satış sürecini iyi yönetemiyorsunuzdur.

Hemen İncele

Pazarlama Faaliyetlerinizi Neden Outsource Etmelisiniz?

İşletme sahibi olmak oldukça zor. İşin içine pazarlamayı da kattığınızda her şey kolaylıkla çığırından çıkabilir. Henüz böyle hissetmiyor olabilirsiniz ama bir süre sonra hissetmeye başlayacaksınız.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×