EN

Yeni Müşteriler Bulmak İçin Bunları Yapın!

Öncelikle problemi çok iyi bir şekilde teşhis etmemiz lazım, biz yeni müşteri mi bulamıyoruz, yoksa satış mı yapamıyoruz bunlar birbirinden farklı kavramlar her yeni müşteri bulamıyorsanız bu tamamen pazarlama ile alakalıdır. Eğer satış yapamıyorsanız; bu satışla da alakalı olabilir, pazarlama ile de alakalı olabilir. Biz bugünkü videomuzda yeni müşteri bulamamayı ele alacağız ve B2B firmaları üzerine ilerleyeceğiz diyelim ki, B2B çalışan bir firmasınız ve yeni müşteri bulamıyorsunuz o zaman ilk yapmanız gereken şey şu: Satış yapabileceğiniz bütün şirketlerin tamamının istisnasız tamamının listesi elinizde var mı?  Eğer yoksa gidin LinkedIn Sales Navigator denilen aracı alın, bu aracın aylık 300 TL bir ödemesi var. Oradan satış yapabileceğiniz bütün şirketleri coğrafi bazlı olabilir, çalışan sayısı bazı olabilir, sektörel bazlı olabilir, classsify edebilir ve bu listeyi export edebilirsiniz.  Artık elimizde ne var? Satış yapabileceğimiz şirketlerin tamamının listesine sahibiz. Ne yapacağız peki şimdi ikinci adımda?  Bu şirketlerde ilk kontak kişilerimizin iletişim bilgileri elimizde var mı? Aslında yeni müşteri bulamamak tamamen iletişim problemidir bence.  Bizim karşıdaki potansiyel müşterideki ilk kontak kişinin iletişim bilgisi elimizde var mı?  Telefon numarası var mı, mail adresi var mı eğer yoksa hızlı bir şekilde bunları temin etmeye çalışacağız, bunu da telemarketing yöntemiyle bulabilirsiniz. Bunu da yaptınız artık elimizde ne var bizim?  Satış yapabileceğimiz bütün şirketlerin listesi ve bu şirkette iletişime geçeceğimiz kişilerin listesi var. Ne kaldı, iletişim kurmak şimdi problem; iletişim.  Benim en kısa sürede en çok kişiye mesajımı en uygun maliyetle iletmem lazım. Bize göre bunun yöntemi; dijital pazarlama yapmak. Çünkü; ne yaparsanız yapın, en uygun maliyetli yöntemi ve en kaliteli içerik gönderme yöntemi dijital pazarlamadır.  Bunu yapıp başarısız olma ihtimaliniz yok.  Şu ön yargı ile hiçbir zaman hareket etmeyin, bizim sektörümüzü dijital pazarlama işe yaramaz diye düşünmeyin. Kereste sattığınızı varsayalım.  Kereste bile satsanız, karşınızdaki şirkette bir insana satış yapıyorsunuz. Bunu unutmayın ve bütün insanlar istisnasız, bütün herkes internete giriyor. Eğer siz şirketinizi dijital kanallarda, sosyal mecralarda, internette iyi bir şekilde duyurursanız, yeni müşteri bulmak gibi bir probleminiz artık kalmayacaktır.

Size Özel Hazırlanan İçerikler

Daha Fazla Satış Nasıl Yapılır?

Eğer satışlarınızda problem yaşıyorsanız bunun iki kök nedeni vardır. Ya yeterince satış fırsatı üretemiyorsunuzdur ya da satış sürecini iyi yönetemiyorsunuzdur.

Hemen İncele

Pazarlama Faaliyetlerinizi Neden Outsource Etmelisiniz?

İşletme sahibi olmak oldukça zor. İşin içine pazarlamayı da kattığınızda her şey kolaylıkla çığırından çıkabilir. Henüz böyle hissetmiyor olabilirsiniz ama bir süre sonra hissetmeye başlayacaksınız.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×